Книга Чотири столиці Давньої Русі. Автор - Сергій Пєтков (АртЕк)

Книга Чотири столиці Давньої Русі. Автор - Сергій Пєтков (АртЕк) від компанії Книгарня БУККАФЕ - фото 1
325 ₴
Мін. сума замовлення 200 ₴
В наявності

Доставка

Детальніше про доставку

Оплата

Характеристики

Тематика
історія
Мова видання
українська
Вид палітурки
тверда
Тип поверхні паперу
матова
Тип поліграфічного паперу
офсетний
Стан
новий
Производитель
Видавництво АртЕк
Количество страниц
254
Год издания
2020
Страна производства
Украина
Издательство
АртЕк
ISBN
9786177814381
штрихкод
9786177814381

Опис

Про книгу: 

Книга – експедиції в середньовічні часи Європейського континенту. Питання, загадки, версії дають можливість кожному читачеві почуватися дослідником і першовідкривачем давніх таємниць. Розвідки в часи, коли наші предки виборювали і тарували власний шлях, вибудовували власну долю і державу, спонукають поглянути на себе крізь призму часу. Кожен нарис – ревізія міфів і стереотипів, що допомогає розвінчати усталені догми імперсько-радянської історіографії щодо ключового періоду в етнодержавотво-ренні Центральної та Східної Європи. Для всіх небайдужих і тих, хто шукає, сумнівається і мислить, хто, долаючи перешкоди, йде дорогою знань.

З найдавніших часів правителі різних держав намагалися увіковічити себе в пам’яті нащадків: грандіозні монументи, барельєфи і написи − свідчення їхніх діянь. Водночас звичайні люди і талановиті письменники, поети та художники з появою писемності вихваляли та висміювали владу в віршах і прозі, епічних полотнах і карикатурах. Філософи намагались синтезувати механізми справедливого устрою суспільства, а хроністи фіксували віхи появи та зникнення держав і правлячих династій.

Нині особи, які піднялись на владний Олімп, або, розштовхуючи ліктями суперників, прориваються на ньо-го, пояснення і виправдання своїм діям шукають у вислов-люваннях давніх мудреців чи історичних фактах. Зокрема, після анексії Кримського півострова президент Російської Федерації В. Путін виголосив: «Мы не просто близкие сосе-ди, а один народ. Киев – мать городов русских». Архаїчний вислів став політичним гаслом.В історії кожної держави є безліч загадок. На жаль, в усі часи політики намагалися «переписати» історію з вигід-них для себе позицій. Але історичні міфи − це не просто неправильне тлумачення історії. Спотворена історія стає підставою для протистояння між державами і народами, призводить до збройних конфліктів. Наприклад, міф про те, що певна територія колись належала певній державі, може роками живити струмок ненависті, який будь-якої миті, пе-ретворившись на потік насильства, завирує і знищить мости, що вибудовувались політиками, митцями, вченими, акторами.., між людьми та народами. Надалі цілі покоління у вирі нетерпимості будуть нищити і вбивати, втрачати близьких і забирати рідних у своїх ворогів. Ненависть, расизм, ксенофобія – соціальні віруси, що вражають людину, а інколи − народи.

Чи так звучала фраза, якою політик виправдовує свої дії?

Чому і хто вимовив: «Київ – мати міст руських»?

ким чином і коли виникла Русь у Києві, а Київ став столицею Русі?

Більш точного і розгорнутого опису подій, коли прозвучала ця фраза, буде надано в окремій експедиції-нарисі. Тож поставимо запитання, що змусять замислитись:

Чи є Київ першою столицею Русі і «матір’ю міст руських»?

Що означає фраза «Київ − мати міст руських»?

Формат 150 х 205мм