Книга Стратегія за межами «хокейної ключки». Автор - Кріс Бредлі, Мартін Гірт, Свен Сміт (Лабораторія) (тв.)
Доставка
Оплата
Характеристики
Опис
Про книгу:
Автори - експерти зі стратегії McKinsey, які опитали десятки компаній щодо їхніх стратегій розвитку і визначили процес зростання компаній, які правильно обирали для себе цілі і пріоритети. Корисно прочитати маркетологам, директорам з розвитку, менеджерам зі стратегії, бренд-менеджерам та всім, хто формує плани компанії на майбутнє.
Чому у назві йдеться про хокейну ключку? Бо автори вивели криву якісного зростання, і вона дуже схожа саме на цей атрибут.
Про авторів:
Кріс Бредлі — старший партнер McKinsey, очолює в компанії напрямок стратегії і корпоративних фінансів на ринках Азії.
Мартін Хірт — старший партнер McKinsey, консультант з питань стратегії, розвитку та бізнес-трансформацій на ринках країн, що розвиваються.
Свен Сміт — голова Глобального інституту McKinsey.
Цитати із книжки:
Про мету написання книжки:
Цією книжкою ми хочемо зламати таку «хокейну ключку». Ми прагнемо дослідити соціальний аспект стратегії, щоб радикальні рішення, які рухають уперед економічні прибутки й вартість акціонерного капіталу, мали шанс реалізуватися.
Про ризики під час створення стратегії:
Ми з’ясували, що на більшості нарад просто бракує даних, а саме — потрібних даних. Це може звучати дивно, якщо згадати наші нарікання на всі ті 150-сторінкові документи й незліченні додатки до них. Але зазвичай такі документи надто вузько відображають світ. Вони ґрунтуються на «баченні зсередини»: на даних із вашої галузі, на підході вашої компанії, на досвіді вашої команди й керівників, присутніх у конференц-залі. У наші часи матеріали, представлені в конференц-залі, містять деталі, але не містять довідкових даних, які дали б змогу щось прогнозувати. Цікаво зазначити: що детальніша у вас інформація, то впевненіші ви у своїй обізнаності, разом з якою зростають ризики дійти неправильних висновків.
Про наші упередження щодо стратегії:
Уявіть собі менеджера, який заходить у конференц-залу, маючи реалістичну, але неамбіційну мету. Ви спитаєте себе: чи ця людина достатньо здібна й цілеспрямована? Невже вона й справді склала цю стратегію, застосовуючи творчий підхід і талант? Невже вона не вірить, що здатна реалізовувати задумане? Ні, краще вже «хокейна ключка». У бажане значно легше повірити.