Книга Основи. 10 ключів до реальності. Автор - Френк Вільчек (Лабораторія) (м'яка)

Книга Основи. 10 ключів до реальності. Автор - Френк Вільчек (Лабораторія) (м'яка)

Книга Основи. 10 ключів до реальності. Автор - Френк Вільчек (Лабораторія) (м'яка) від компанії Книгарня БУККАФЕ - фото 1
199 ₴
Мін. сума замовлення 200 ₴
В наявності

Доставка

Детальніше про доставку

Оплата

Характеристики

Виробник
Віза
Країна виробництва
Україна
Кількість сторінок
208
Мова видання
українська
Вид палітурки
м'яка
Тип поверхні паперу
матова
Тип поліграфічного паперу
офсетний
Производитель
Лабораторія
Количество страниц
208
Состояние
Новое
Год издания
2021
Издательство
Лабораторія
Язык издания
Украинский
Вид переплета
Мягкий
ISBN
978-617-7965-58-8
Тематика
Технические науки
Жанр
Науково-пізнавальна література
Тип полиграфической бумаги
Офсетная
Тип поверхности бумаги
Матовая
штрихкод
9786177965588

Опис

Про книгу: 

Щодня ми не замислюємося про якісь фундаментальні фізичні закони. А насправді ж, вони всюди навколо нас. І автор цієї книжки нам це покаже. Наші моделі мислення просто дуже зациклені на тому, що відбувається тут і зараз, на поверхні, але інколи варто копнути трошки глибше, щоб побачити: світ повсюдно складається з законів фізики, з фізичних об’єктів і явищ. Але щоб охопити це фізичне, треба розвинути межі свого мислення. Все по місцях розставить у цій книзі не просто фізик, а Нобелівський лауреат.

Про автора

Френк Вільчек - американський фізик-теоретик, лауреат Нобелівської премії з фізики 2004 року за відкриття асимптотичної свободи в теорії сильних взаємодій (спільно з Девідом Гроссом і Девідом Політцером). Професор Массачусетського технологічного інституту, член Національної академії наук США та Американського філософського товариства.

Цитати з книжки:

Про те, як наука та її основи змінюють наш світогляд:

Фундаментальні основи науки можуть підривати віру у традиційні догмати й загальноприйняті речі. Приміром, познайомившись з наукою, важко всерйоз сприймати міфологічні уявлення про явища природи. Хто повірить, що Сонце по небу везе в колісниці бог Аполлон?

Спростуванням стародавніх міфів діло не обмежується. Дерево знання дає такі розкішні плоди, що, скуштувавши від нього, людина вже не захоче іншої їжі. Ненаукова література починає здаватися нудною, ненаукова філософія — нездоровою, ненаукове мистецтво — пустопорожнім, ненаукові традиції — марними, а ненаукова релігія, ясна річ, — безглуздою. Саме так я думав у підліткові роки, коли вперше з головою пірнув у сучасну науку.

Про важливість принципу комплементарності в науці:

Світ простий і складний, логічний і заплутаний, упорядкований і хаотичний. Фундаментальна картина світу не знімає цих дилем, а навпаки, як ми переконалися, поглиблює їх і підкреслює. Неможливо зрозуміти природу фізичної реальності, не прийнявши принципу комплементарності.

Людині теж притаманна така дуальність. Людина маленька і велика, ефемерна і тривка, освічена і темна одночасно. Неможливо глибоко зрозуміти природу людини, не прийнявши принципу комплементарності.